Allianz Arena v Mnichově

Od roku 2005 se může Mnichov pochlubit dalším symbolem. Na severu hlavního města stojí od té doby jeden z nejkrásnějších a nepůsobivějších fotbalových stadionů světa. Na stadionu Allianz Arena se konají zápasy klubů FC Bayern München a TSV 1860 München.

Hlavním charakteristickým znakem stadionu, který pojme až na 71 000 diváků, je jeho ojedinělá fasáda. Je vytvořena z kosočtvercových vzduchových polštářů, které jsou při zápasech rozsvíceny v barvách domácího mužstva (červená pro FC Bayern, modrá pro 1860 München a bílá pro národní mužstvo).

Prohlídka objektu Allianz Arena

Přibližně hodinová prohlídka stadionu pro skupiny stejně jako pro jednotlivce začíná prohlídkou střední části stadionu, poté se pokračuje podzemní chodbou do tiskového centra. Odtud je to již jen pár kroků k nejzajímavější části prohlídky – kabinám fotbalových hvězd. V tunelu pro hráče si návštěvník udělá dojem o tom, jak se sportovci krátce před hrou asi cítí. Přes „mixed zone“ se jde zpět do normální části pro diváky, kde jsou ještě poskytnuty zajímavé informace o neobvyklé fasádě tohoto stadionu.

Prohlídka pro děti

Přibližně 90minutová prohlídka zahrnuje film, při prohlídce objektu Allianz Arena si děti prohlédnou mnohé zajímavosti – mimo jiné kabinu hráčů FC Bayern München nebo TSV 1860 München, podle přání malých návštěvníků. Kromě toho se koná tisková konference dětí v originálním tiskovém centru, kde se fotbalové hvězdy normálně čelí dotazům novinářů. Nakonec se ještě děti mohou vyřádit při střelbě do branky v Kick Hall.

Prohlídka pro handicapované

Allianz Arena je ve dnech zápasů nejvhodnějším stadionem pro tělesně postižené v Německu. Nyní získají vozíčkáři také v době, kdy se zápasy nehrají, možnost poznat fascinující prostředí stadionu Allianz Arena. Více informací o „Handicapped Tour“ najdete na naší stránce „Tourismus pro všechyn“.

Svět zážitků FC Bayern

Od května 2012 je možné se ve Světě zážitků FC Bayern na ploše přes 3 000 čtverečních metrů seznámit s dějinami a úspěchem největšího fotbalového klubu Německa. Na interaktivní výstavě jsou představeny nejvýznamnější momenty klubu s četnými exponáty a videozáznamy.

Další důležité informace k trasám, otvíracím dobám, přihlášení, příjezdu, cenám a dále najdete dále: www.allianz-arena.de!

Mohlo by Vás také zajímat:

1 von

Další informace

Allianz Arena
Werner-Heisenberg-Allee 25
80939 München
Telefon: +49 (0)89 2005 - 0
Telefax: +49 (0)89 2005 - 4009
Domovská stránka: https://www.allianz-arena.de


Allianz Arena image.enlarge
Allianz Arena © Allianz Arena in Blau