Berchtesgadener Land - Bavorské zážitky v krásné přírodě

Eldorádo pro fanoušky outdoorových aktivit


Barevné zahrady, bohatě zásobená občerstvení a odloučené horské pastviny čekají na své objevení stejně jako malebná koupací jezera a tajuplné soutěsky. Nabídka turistických stezek v Berchtesgadensku obsahuje přes 1000km a sahá od příjemnýchn procházek až po výstupy na vrcholky hor s přechodem vrcholu hory Watzmann ve výši 2.713m a náročné horolezecké pasáže. Neměla by chybět provázená tůra z nabídky jediného Alpského národního parku Berchtesgaden. Turistické stezky v národním parku obsahují zhruba 260km cest a zprostředkovávají mnohé informace k fauně a floře v chráněném území. Klasikou Berchtesgadenska je turistický festival „Berchtesgadener Land Wanderfestival“, během kterého lze vyzkoušet nejen početné provázené výpravy, ale i 24h výlety, které jsou nejen výzvou, ale zejména neopakovatelným zážitkem.

Chcete tajný tip na výlet? Zkuste se vydat ke „Kärlingerhaus“ u jezera Funten (Funtensee). Vydejte se sem v brzkých ranních hodinách na elektrolodi přes jezero Königssee, obklopené ze všech stran mohutnými skalními stěnami, táhnoucí se jako fjord jediným národním parkem Alp v Německu. Během přejezdu k poloostrovu St. Bartholomä s barokním kostelem, známým především díky červeně barveným kopulím, uslyšíte proslavenou ozvěnu – například během toho, kdy jeden z lodníků troubí na trubku. Po 3h výstupu se dostanete ke Kärlingerhaus, který patří k nejkrásnějším místům celých Alp a který v zimě patří mezí nejstudenější místa v Německu. O Vánocích 2006 zde bylo naměřeno -45°C!

Berchtesgadensko je dále i rájem pro zážitkovou cyklistiku, rodinnou cyklistiku a v neposlední řadě i pro sportovní a sjezdovou. Velmi dobře značená síť cyklostezek s nabídkou 16 výletních tras pro kola i elektrokola, stejně jako množství stezek pro horská kola nabízí nepřeberné množství vyjížďkových kombinací. Kromě toho je Berchtesgadensko protínáno 7 nadregionálními cyklostezkami. Na trase Bodamské jezero – Královské jezero (Königssee), je Berchtesgadensko považováno za naprostý vrchol cesty, nejen díky skvělému servisu, ale díky krásám přírody a památkám.

Když počasí zazlobí, v Berchtesgadensku se vám i přesto bude líbit.

Kromě velkrysé nabídky turistických a cyklostezek všech úrovní, vás Berchtesgadensko zve na zážitky spojené se světově známými pamětihodnostmii jako jsou Königssee, Orlí hnízdo (Kehlsteinhaus) a solné doly. Tímto tedy nepřijde zkrátka ani téma kultura a památky. Velkou výhodou je kromě toho i fakt, že mnoho pamětihodností a výletních cílů nezávisí na rozmarech počasí, i když by náhodou několik týdnu mělo snad pršet. Také na mnohé turistické stezky se můžete vydat i ve špatném počasí.

Takže – vyražte za poznáváním nových zážitků do Berchtesgadenska! Příjemní lidé a krásná příroda se vás už nemohou dočkat!

Další informace

Berchtesgadener Land Tourismus GmbH
Bahnhofstraße, 4
83471 Berchtesgaden
Telefon: +49 8652 656500
E-mail: info@berchtesgadener-land.com
Domovská stránka: http://www.berchtesgadener-land.com


image.enlarge
© Berchtesgadener Land Tourismus GmbH