Březen - Duben

Březen / Duben - Doba silného piva (Starkbierzeit) (Období silného piva v Mnichově)

Silné pivo se podávalo během této doby již od 15. století. Vařili ho mniši, kteří v tomto období nesměli jíst. Všechna tato silná piva mají za svým názvem příponu "ator", jako například "Delicator", "Triumphator", "Animator", "Maximator" a tak dále. Jedna z nejznámějších událostí se koná v části "Nockherberg", kde se naráží sud piva "Salvator" a kde politici musí čelit humorným útokům svých kritiků - akce se nazývá "Derblecken".

Květná neděle (Palmsonntag)

Květná neděle je především náboženským svátkem. Ale vedle náboženského významu s sebou nese tradici pojmenování toho, kdo jako poslední vyleze z postele "palmový osel". Vede k tomu představa osla jako lenivého a pohodlného zvířete. Takže nikdy v tento den (neděle před Velikonoci) nevstávejte pozdě, jinak by Vás mohl někdo nazvat "palmovým oslem". Nebo se jednoduše odvolejte na bibli: "Poslední bude první!"

Velikonoce

Ve skutečnosti se Bavorské stylové Velikonoce slaví směsí starých tradic a pochoutek z 21. století: “Březové větvičky” pro požehnání ve Květnou neděli, velikonoční zajíček (Osterhase), barvená vajíčka, děti hledající čokoládová vajíčka, která jim poschovával velikonoční zajíček, pečené jehněčí k obědu, velikonoční sladký beránek a mnohé více.


Silné pivo image.enlarge
Silné pivo © Bayerischer Brauerbund e.V.