Listopad - Prosinec

6.listopadu - Leonhardova jízda (Leonhardifahrt) v Bad Tölz

Velké procesí na uctění sv. Leonharda s účastníky oblečenými do dobových kostýmů, dechovka a jízda na slavnostně ozdobených vozech tažených koňmi. Nejokázalejší verze této slavnosti je v Bad Tölz. Další informace najdete na Procesí sv. Leonharda
Turistické informace Bad Tölz, tel.: +49 (0)8041  786729, fax: +49 (0)8041  786756, e-mail: info@bad-toelz.de, www.bad-toelz.de

11.listopadu - Den sv.Martina (Sankt Martinstag)

Den sv. Martina 11. listopadu je dnem, kdy si připomínáme tohoto světce. V Bavorsku se děti i dospělí těší především na večer, kdy se teple oblečeni a se zapálenými svatomartinskými lampióny vydávají v procesí městy a vesnicemi za zpěvu tradičních svatomartinských písní. Doma je pak čeká opulentní večeře se svatomartinskou husou.

Vánoční trhy (Christkindlmarkt)

Tradiční německé vánoční trhy jsou mezi turisty stále populárnější. Stačí, když připomeneme světově proslulé Norimberské vánoční trhy (Nürnberger Christkindlsmarkt), svařené víno (Glühwein), perníky (Lebkuchen) a jiné typické pochoutky. Většina vánočních trhů se v Bavorsku otevírá poslední týden v listopadu a trvá až do dvou nebo tří dní před Štědrým večerem. Další informace najdete na Bavorské vánoční trhy .
 

Vánoční období

Sestavili jsme mnoho informací o bavorských vánočních zvycích, vánočních trzích (Christkindlmärkte) - dnu sv. Mikuláše - "Klausen-Treiben" v Allgäu - střelcích v Berchtesgádensku - "Raunächte" - "Perchten" a "Holzmandl" - vánočním cukroví - to vše najdete na naší stránce  Vánoční zvyky a recepty.
 

Silvestr a oslavy v předvečer Nového roku

Když se dojí poslední zbytky vánoční husy, je čas se připravit na uvítání nového roku. Pokud se rozhodnete oslavit příchod nového roku v Bavorsku, najdete zajisté přesně to, co Vám vyhovuje. Silvestr, který s v Německu slaví stejně jako v Česku v předvečer Nového roku oslavami ve velkém či malém provedení od velkých gala večeří a bály ve městech až po posezení v rodinném kruhu. Ať se rozhodnete strávit Nový rok kdekoliv, sekt a ohňostroj jsou téměř všude zaručeny.  Další informace najdete na Zvyky a tradice v Bavorsku na Silvestra a na Nový rok.

Mohlo by Vás také zajímat:

1 von

image.enlarge
© Archiv Tölzer Land Tourismus