Erlangen

Označit za účelem poptávky

Město Erlangen má své kouzlo v každém ročním období. Ale právě v létě oplývá toto hugenotské město, které platí za jedno z nejlépe zachovaných barokních měst Německa, zvláštním kouzlem.

Před více než 300 lety si s sebou přinesli francouzští uprchlíci nejen řemeslný um a své znalosti, ale také francouzský způsob života - "savoir vivre", který si město dodnes zachovalo. Lidé posedávají v četných pouličních kavárnách, procházejí se po ulicích a na náměstích se hraje "boule".

Když rozkvetou květiny a stromy se zahalí do zeleně, pak je procházka zámeckou zahradou a přilehlou botanickou zahradou zvláště příjemná. Za markrabským zámkem v centru města leží tato zelená oáza klidu. Studentky a studenti leží na trávníku a učí se nebo se opalují, rodiny se tu setkávají k příjemnému posezení s dekou a piknikovým košem. Zvláštní událostí v zámecké zahradě v Erlangenu jsou koncerty, které se zde pravidelně konají. Před markrabskou kulisou oranžérie vystupují skupiny, orchestry a jazzové formace a každý rok sem proudí tisíce návštěvníků, aby se účastnili nedělních matiné a užili si zvláštní atmosféry těchto akcí. Vstup je zdarma.

Ale také o tělesné blaho je v Erlangenu dostatečně postaráno. Francké speciality – od klobásy až po pečeného kapra a k tomu vynikající erlangenské pivo potěší tělo i duši.

Tourist-Information Erlangen

Goethestraße 21 a, 91052 Erlangen

Telefon: +49 (0)9131 8951-0
Telefax: +49 (0)9131 8951-51
Email Domovská stránka

Cíl:

Goethestraße 21 a, 91052 Erlangen

Plánovač tras:

Naplánujte zde svůj příjezd autem.

Pohodlně a flexibilně:

Naplánujte zde svůj příjezd veřejnými dopravními prostředky.

Vaše cílová adresa: Goethestraße 21 a, 91052 Erlangen

powered by Deutsche Bahn AG


Vybrat a poptat nabídky

Poznamenejte si různé nabídky, hotely nebo místa pro hromadnou poptávku.

Dosud jste nic nevybrali.