Norimberk

Označit za účelem poptávky

Norimberk

Norimberské historické centrum − jedinečné mezi německými velkoměsty. Městské hradby s věžičkami a obrannými valy jsou dlouhé 5 km a obklopují historické centrum města. Žádné jiné město nemá dochovaný obranný systém v takovém rozsahu. Okouzlující historická část města skrývá na malém prostoru nejdůležitější muzea a pamětihodnosti.

www.museen.nuernberg.de

Typy na cestu:

Paušální nabídky Skupiny + jednotlivci , možnost objednávky na 1-3 noci v různých hotelových kategoriích od 38,00 € za osobu/noc včetně snídaně.
Norimberská karta (Nürnberg Card) / 18,00 €, vstupy do norimberských památek na dva dni + využití městské hromadné dopravy.
www.tourismus.nuernberg.de

Hlavní atrakce:

Norimberský vánoční trh, světově proslulá, každoročně konaná událost lákající mnohé návštěvníky z Německa i ze zahraničí, nejoblíbenější trh svého druhu, koná se již několik staletí na náměstí v centru města.
Otevřený je: od pátku před 1. Adventem a končí 24. prosince. www.christkindlesmarkt.de

5 nejvýznamnějších pamětihodností:

Císařský hrad v Norimberku

(se zahradou + císařským muzeem)

Norimberský císařský hrad patří mezi nejvýznamnější hradní komplexy v Evropě – všichni císařové Svaté říše římské zde alespoň po nějakou dobu měli svou rezidenci. Za shlédnutí stojí palác s bohatě vybavenými císařskými komnatami, románská kaple, studna (Tiefe Brunnen), Sinwellova věž a rozsáhlá sbírka zbraní a nástrojů.
www.schloesser.bayern.de

Germánské národní muzeum

Je to největší muzeum německého umění a kultury (od počátků dějin až po 20. stol.) – ca. 20.000 objektů ve stálé expozici. Četné mimořádné výstavy!
www.gnm.de

Dokumentační centrum a areál pro zasedání říšského sjezdu NSDAP
 

(Reichsparteitagsgelände)

Výstava Fascinace a násilí podrobně informují o historii areálu pro zasedání říšského sjezdu NSDAP (Reichsparteitagsgelände) a národně-socialistickém období v Norimberku, ideologii národních socialistů a architektuře tohoto areálu. Existuje také film s danou tematikou.

DB Museum – Muzeum německých drah

Najstarší mezeum železnic v Německu informuje o historii německých drah od počátků k dnešku. Zvláštní atrakcí je výstava originálních vozů od parních lokomotiv až po salónní vagóny pohádkového krále Ludvíka II.
www.dbmuseum.de

Muzeum hraček

Ve světově proslulém norimberském muzeu hraček najdete všechny druhy hraček od středověku po současnost: panenky, obchůdky, cínové figurky, plechové hračky, tradiční dřevěné hračky, velký panel s modely vláčků stejně jako modernější hračky například Lego, Barbie, Playmobil, Matchbox.

5 nejkrásnějších výletů:

  • Bamberk 60 km
  • Rothenburk 80 km
  • Bayreuth 80 km
  • Würzburk 100 km
  • Rezno 100 km

Poloha/Příjezd:

Letiště Norimberk se nachází ca 7 km od historického centra. Mezi letištěm a centrem vede přímá linka podzemní dráhy. (Doba jízdy 12 minut, jízdenka 1,80 €).

Císařský hrad v Norimberku

Congress- und Tourismus-Zentrale Nürnberg

Frauentorgraben 3, 90443 Nürnberg

Telefon: +49 (0)911 2336-0
Telefax: +49 (0)911 2336-166
Email

Cíl:

Frauentorgraben 3, 90443 Nürnberg

Plánovač tras:

Naplánujte zde svůj příjezd autem.

Pohodlně a flexibilně:

Naplánujte zde svůj příjezd veřejnými dopravními prostředky.

Vaše cílová adresa: Frauentorgraben 3, 90443 Nürnberg

powered by Deutsche Bahn AG


Vybrat a poptat nabídky

Poznamenejte si různé nabídky, hotely nebo místa pro hromadnou poptávku.

Dosud jste nic nevybrali.

Norimberské historické centrum image.enlarge
Norimberské historické centrum © BAYERN TOURISMUS Marketing