Bavorský les - Po stopách rysů a vlků

Lyžaři střídavě vypouštějí dechové obláčky do studeného vzduchu. Je ticho. Jen tu a tam slyšíte jemné zašumění. Příliš těžké sněhové polštáře se jako mrholení snášejí v tisících drobných krystalů na bílý koberec. V centru národního parku Lusen chodí každý čtvrtek myslivci s hosty na šoulačku. Časté stopy ve sněhu prozrazují, že tu žije vlk, jelen, rys a bobr stejně jako výr, tetřev a čáp černý. S trochou štěstí je možné pozorovat i velmi plachou zvěř ve volné přírodě.

V nejstarším německém národním parku Nationalpark objeví návštěvníci díky vesměs bezplatným programům a informacím Experten-Führungen z nejrůznějšího pohledu tuto zimní lesní divočinu. Téměř neslyšně kráčejí turisté na sněžnicích nespoutanou přírodou. Zúčastnit se může každý. Místní znalí průvodci poskytnou tipy ohledně správné chůze a vybavení. Pokud se vydáte na túru na sněžnicích se psy, budete mít s sebou na několik hodin dobré přátele. Túry s průvodci se čtyřnohým přítelem, které je možno podniknout jen v Bavorském lese, se konají každé úterý podle sněhových podmínek na Dreisessel nebo k Mammuttanne. Radovánek se zvířaty si užijete také při jízdě na saních tažených husky, kteří téměř bezhlučně sviští na sametových tlapkách zasněženými lesy. Vyzařuje z nich neuvěřitelná radost z běhu, kterou s nimi pociťujete především tehdy, když smíte sami spřežení vést.

Dovolená ve Sněhové vsi (Schneedorf)

Přenocování v iglú je velmi romantické dobrodružství, které můžete prožít v Bavorském lese. V oblasti Mauth-Finsterau staví Daniel Eller a Matthias Lenz každý rok vesnici ze sněhu a ledu. Při prohlídce Sněhové vsi vás průvodci zavedou do tajů stavby iglú. Kdo chce, může si dokonce vlastní iglú postavit.

S plánovačem expedice www.bayerischer-wald.de/expeditionsplaner  si mohou dobrodružné povahy sestavit vlastní cesty.
 

Další informace

Tourismusverband Ostbayern
Im Gewerbepark D 04
93059 Regensburg
Telefon: +49 (0)941 58 53 90
E-mail: info@bayerischer-wald.de
Domovská stránka: http://en.bayerischer-wald.de