Bavorský les - top lyžařské oblasti pro rodiny s dětmi

Do Bavorského lesa můžete vyrazit po celý rok. Jedinečným kouzlem oplývá především v zimě, kdy si zde může celá rodina užít parádní zimní dovolenou plnou aktivit v přírodě – lyžování, běžkování, výpravy na sněžnicích,… stačí si jen vybrat a užít si kouzlo okamžiku.

Arber – nejmodernější lyžařská oblast Bavorského lesa

Díky své výšce 1456 stop je Javor nazýván "Mont Blancem Bavorského lesa". Nová šestimístná sedačková lanovka a moderní šestimístná kabinková lanovka dopraví návštěvníky během 4 minut téměř na vrchol. Odtud se rozbíhají sjezdovky různých délek a stupňů obtížnosti s velkolepým výhledem na Bavorský les a Šumavu. 
Kromě toho je tady možnost sjet nádhernou stezkou do pět kilometrů vzdáleného městečka Bodenmais.

Zimní sport na Velkém Javoru v Bavorském lese

Lyžařské, karvingové a snowboardové školy nabízejí kromě speciálních kurzů pro děti i všechny ostatní možné kurzy lyžování.  Ve střediscích běžeckého lyžování Bretterschachten a Scheibe na hosty čeká 90 km běžeckých tras.
V lyžařském středisku na Velkém Javoru naleznou začátečníci i profesionálové vynikající podmínky, díky kterým si užijí spoustu zábavy.  Na Velkém Javoru se dokonce již několik desetiletí pořádají i světová mistrovství v běhu na lyžích. Ty, kteří jsou na lyžích nebo na prkně jako ryba ve vodě, určitě potěší dvě zdejší černé sjezdovky.

Závodní sjezdovka FIS a nová sjezdovka světového poháru turistům umožní sportovní lyžování a karving. Tyto sjezdovky jsou zároveň tréninkovými tratěmi místního střediska závodního lyžování.

Na ty méně zkušené, či méně odvážné, čekají čtyři sjezdovky střední obtížnosti, a úplní začátečníci si mohou osvojit, nebo prohloubit své dovednosti na 3 lehkých sjezdovkách.

Rodinný krosový park na sjezdovce Thurnhof

1456 metrů vysoký Velký Javor je nejvyšší horou Bavorského lesa. Jeho poloha a výška zaručují dostatek sněhu. Opravdovou zábavu si lyžaři užijí v „cross“ parku, ten je plný různých zvlnění terénu, skokanských můstků a dalších nástrah, na němž si mohou jak lyžaři, tak snowboardisté procvičit svůj cit pro lyže, či prkno.

Rodinný krosový park obsahuje především zábavné vlny a jen malé skoky. Vypadá to skoro jako malý boardercross park. Tento poměrně jednoduchý krosový park je velmi oblíben u dětí a mládeže - prostě proto, že nabízí skutečně skvělou zábavu, zároveň ale není nebezpečný.

Součástí parku sice nejsou velké skoky, ale díky tomu mají i začátečníci velmi dobrý pocit a nemusí se bát, protože měkké vlny a kopce jsou skvěle sjízdné, příp. velmi snadno objízdné. Navíc ostré zatáčky a malé skoky zvýší potěšení z jízdy.
Další zajímavost: bezbariérový přístup na horské chaty, ty zaručují i panoramatické výhledy na zelenou střechu Evropy, ne-lyžaři si mohou Bavorský les užít třeba na sněžnicích. Na výběr je zde nespočet zajímavých tras, které vás zavedou i do míst, kam se lyžaři nedostanou.

Mitterdorf – bez větru a lavin a dostupný bez dopravních komplikací

Lyžování v nadmořské výšce 850 – 1139 m. n. m. řadí Mitterdorf mezi nejvýše položené areály na Šumavě. Překrásné výhledy, široké, bezpečné, rychlé či pomalé sjezdovky. Lyžování bez front po celou zimu.

Lyžování pro malé i velké vyznavače zimních sportů

V Rodinném středisku zimních sportů Mitterdorf si na své přijdou, jak všichni lyžaři, tak i milovníci snowboardingu. Neustálé kontroly kvality a dobrý servis jsou zárukou vynikajících sjezdových podmínek, jež činí pobyt v Mitterdorfu opravdovým zážitkem pro velké i malé vyznavače zimních sportů.

Užijte si bavorský „ledovec“

Oblast Bavorského lesu okolo Almbergu (1139 m) bývá často označována jako „ledovec Bavorského lesu“ a to především díky tomu, že je zde téměř naprostá jistota sněhové pokrývky. Moderní zasněžovací zařízení na téměř všech tratích – vyjma Kisslingeabfahrt  - se zasluhují o to, aby byly sjezdovky perfektně připraveny a aby měly dostatek sněhu. V této krásně položené lyžařské oblasti, ve které se výborně cítí zejména začátečníci a rodiny s dětmi, můžete s téměř absolutní jistotou v období mezi Vánocemi a březnem počítat s dostatečnou sněhovou pokrývkou.

Tip: Novinka! Sáňkařská a bobová dráha! 200 m dlouhý zastřešený pás vyveze sáňkaře pohodlně na start.

Více informací: www.mitterdorf.cz

Další informace

Tourismusverband Ostbayern e.V.
Telefon: +49 (0) 941 585 39-0
E-mail: info@bayerischer-wald.de
Domovská stránka: http://cz.bayerischer-wald.de