Filmové město Bavaria (Bavaria Filmstadt) Svět filmu a televize

Pohybovat se v napínavém světě velkých a úspěšných filmových a televizních studií, nacházet se uprostřed pulzující atmosféry moderního mediálního centra – to je den plný zážitků ve filmovém městě „Bavaria Filmstadt“.

Již 30 let je možné nahlédnout v rámci výletu za kulisy tohoto filmového města. Tři hlavní atrakce představují hostům, jak pracují mediální profesionálové a jaké neuvěřitelné triky se používají, aby se z počátečního nápadu stal úspěšný film.

Filmový svět Bullyversum

V tomto filmovém městě se nachází první a jedinečný filmový svět Bullyversum – interaktivní objevná cesta s režiséry, herci a komikem Michaelem „Bully“ Herbigem. Na ploše kolem 1 500 m² a dvou poschodích se návštěvník ponoří do napínavé směsi Bullyho filmových nápadů, filmových akcí, kterých je možné se zúčastnit, originálních exponátů z Bullyho života a filmografie, potká zde mnoho postav z Bullyho rozhlasové, televizní a filmové produkce – mnohé v provedení 3D, na dosah blízko a k zasmání.

Prohlídky filmového města

Během 90minutové prohlídky filmového města se dozvíte vše o významných filmech a napínavých televizních seriálech, navštívíte ulice z kulis a otočná města. Velice aktuální je např. vesnice „Flake“ z filmu Michaela Herbiga "Wicki und die starken Männer" („Wicki a silní muži“), odvážný Wicki se totiž roku 2011 opět vydal na plavbu za novým dobrodružstvím. Exkluzivně pro hosty filmového města byla kromě toho postavena přesná kopie místa, na kterém se odehrávají zcela velké emoce – recepce hotelu Fürstenhof, známá z oblíbeného seriálu „Sturm der Liebe“ („Bouře lásky“). Tady je možné si natočit před kamerou krátkou sekvenci. Nesmí samozřejmě chybět také napínavé příběhy o velice známých a významných filmech, které se v minulosti ve filmovém městě točily: například o filmu nominovaném na Oscara "Das Boot" („Ponorka“), jehož působivé kulisy před 30 lety daly popud ke vzniku filmového města nebo "Die unendliche Geschichte" („Nekonečný příběh“) se svými pohádkovými bytostmi, z nichž drak Fuchur je již kultovním stvořením.

4D Cinema Motion Ride

Návštěvu filmového města korunuje 4D Cinema Motion Ride "Lissi und die wilde Kaiserfahrt" („Lissi a divoká císařská jízda“). Speciálně pro hosty tohoto místa vytvořil Michael Bully Herbig společně s filmovým týmem vzrušující jízdu s protagonistou svého animovaného filmu na vysoce výkonnostním počítači. Díky kombinaci s technikou 4D – paralelně k obrazovému ději se pohybují sedadla v kině, digitální projekční technika ve 3D, explozivní speciální efekty a světová novinka IOSONO Soundsystem – tak návštěvník zažije multimediální dobrodružství.

Další informace

Bavaria Filmstadt
Bavariafilmplatz 7
82031 Geiselgasteig/ Munich
Telefon: +49 (0)89 6499-2000
Telefax: +49 (0)89 6499-3152
E-mail: filmstadt@bavaria-film.de
Domovská stránka: http://www.filmstadt.de


Bavaria Filmstadt - Nekonečný příběh image.enlarge
Bavaria Filmstadt - Nekonečný příběh © Bavaria Filmstadt

Mnichov »

Mnichov – nádherné město na jihu Německa