Franky - země piva

To, co se na jihu označuje jako zahradní pivnice, nazývají na severu pivní sklep. Zde se ovšem nesedí „ve“ sklepě, ale „na sklepě“. Staré sklepy ve skalách mají ideální podmínky pro skladování piva a jsou položené většinou v idylické krajině. Pak už je jen malý krůček k tomu postavit zde stoly a čepovat čerstvě vařené pivo.

Würzburg

Zahradní pivnice: Biergarten am Alten Kranen
Pivnice „Am Alten Kranen” ve Würzburgu pochází z doby baroka a byla postavena synem slavného stavitele Balthasara Neumanna. Kolem jeřábu pro nakládku lodí, který stojí na břehu řeky, se nacházejí místa s nejkrásnější vyhlídkou při posezení v pivnici na břehu řeky Mohan.

Bayreuth

Pivnice: Storchenkeller
Další provozovna pivnice Sudpfanne čeká na návštěvníky s nabídkou pokrmů za výhodné ceny, s čtrnácti staletými lípami a pláží pro děti. Kromě toho je zde k dostání také velmi chutné přírodní pivo Storchenkellerbier přímo ze sudu.

Bamberg

Pivnice: Spezialkeller
Tento sklep nabízí snad nejkrásnější pohled na svět kulturního dědictví v Bambergu a je oblíbený u mladých i starých.

Pivovarská restaurace: Brauereigaststätte Greifenklau
V Greifenklau si můžete především vychutnat skutečně skvělé pivo z místního pivovaru. A co víc: Máte úžasný výhled na Altenburg a zelenou část Bambergu.

Pivnice: Wilde Rose-Keller
Absolutní klasika v Bambergu. Pivo se zde vaří podle starého receptu zdejšího pivovaru speciálně pro tuto pivnici.

Kulmbach

Zahradní pivnice Mönchshof Bräuhaus
Dřívější klášterní pivovar patří dnes k pivovaru „Kulmbacher Brauerei”. Najdete v ní mimo jiné také bavorské pivní muzeum „Bayerisches Brauereimuseum”, bavorské muzeum pečiva „Bayerisches Bäckereimuseum” a obrovskou zahradní pivnici „Mönchshof-Biergarten”.


Bamberg Pivnice: Spezialkeller image.enlarge
Bamberg Pivnice: Spezialkeller © Bamberg Tourismus & Kongress Service