Füssen v Allgäu - Zimní pohádka kolem Neuschwansteinu

Zima je nejlepší období pro klidnou návštěvu královských zámků Neuschwanstein a Hohenschwangau.

Když sníh tiše padá, z alpských vrcholů se stávají zasněžení obři a led na jezerech se blyští na slunci, nastává nejlepší doba vydat se po stopách krále Ludvíka II. V tomto chladném zimním období se oba pohádkové zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau ukazují ze své klidné stránky – bez dlouhých zástupů návštěvníků, zcela tak, jak je měl rád bavorský král.

Füssen je romantická duše Bavorska. Již proto byste si měli zcela jistě naplánovat alespoň krátkou návštěvu tohoto města v sousedství Neuschwansteinu. Zasněžené, osvětlené uličky působí útulně a idylicky. V chladném ročním období ale návštěvníci rádi směřují i do příjemně vyhřátých a osvětlených obchodů, restaurací a kaváren.

Přesně k prvnímu adventu se v barokních kostelech vystavují vánoční jesličky s mnoha ručně vyřezávanými figurkami. Zcela zvláštní atmosféru nabízí vánoční trh ve Füssenu na barokním nádvoří kláštera St. Mang. Vzhled tržních stánků je velice pečlivě přizpůsoben středověkým fasádám zdejších domů. Při slavnostním osvětlení lze obdivovat nejedno tradiční dílo uměleckých řemesel. Voní to tu po perníku, svařeném víně a punči. Sladkému pokušení neodolají ani domácí návštěvníci, ani hosté. 

Další informace

Tourist Information Füssen
Telefon: +49 (0)8362 / 93 85 - 0
Domovská stránka: http://www.fuessen.de