Historické jádro Bamberku

Jedinečný historický obraz města se utvářel více než 1 000 let. Toto město světového dědictví tvoří největší historické jádro Evropy dochované bez poškození. Okolo 2 400 památkově chráněných domů a několik staletí stará čtvrť Gärtnerviertel společně vytvářejí opravdové mistrovské dílo. Fasády budov zdobí mimořádné ornamenty, bohaté dekorace a jedinečné detaily. Za zapsání historického jádra do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1993 vděčí Bamberk právě této stavitelské kráse.

Toto prastaré císařské a biskupské město bylo, stejně jako Řím, vystavěno na sedmi pahorcích. Bamberk představuje jakési památkově chráněné umělecké dílo z období mezi středověkem a měšťanským barokem. Jako dominanta ční nad městem Dóm. Beze změn dochované historické jádro města se skládá ze tří historických center: Bergstadt (Horní město), Inselstadt (Ostrovní město) a Gärtnerstadt (Zahradnické město).

Dóm sv. Petra a sv. Jiří patří k císařským dómům a díky svým čtyřem věžím je dominantou historického jádra města. Uvnitř dómu se nachází jezdecká socha, tzv. Bamberger Reiter, hrobka jediného panovnického císařského páru Svaté říše římské, Jindřicha II a Kunhuty, kteří byli svatořečeni, a také hrobka papeže Klementa II. Jde o jedinou papežskou hrobku v Německu.

Zažijte fascinující okouzlení světovým kulturním dědictvím

Prožijte kouzlo světového kulturního dědictví a zúčastněte se naší každodenní dvouhodinové prohlídky městem. Ta začíná u informačního centra (Geyerswörthstraße 5). Jste srdečně zváni! Poznejte stavební sloh a charakter Bamberku, významné stavební památky, umělecká díla a další detaily, které si zamilujete. Během dvouhodinové prohlídky města nazvané „Fascinující okouzlení světovým kulturním dědictví“ budete v rukách opravdu zkušeného průvodce. Zažijte kouzlo světového kulturního dědictví na vlastní kůži! Budete žasnout – Bamberk má opravdu co nabídnout.

  • Kdy?: duben až říjen: denně v 10.30 a ve 14.00, listopad až březen: denně ve 14.00
  • Ceny: Dospělí € 7,00 | Zlevněné vstupné € 4,00 | Děti do 6 let zdarma
  • Telefonické informace na: +49 (0)951 2976-200

Mohlo by Vás také zajímat:

1 von

Další informace

BAMBERG Tourismus & Kongress Service - Tourist-Information
Geyerswörthstraße 5
96047 Bamberg
Telefon: +49 (0)9512976-200
E-mail: tourist-info@bamberg.info
Domovská stránka: http://www.bamberg.info


Bamberg image.enlarge
Bamberg © Tourismusverband Franken / Bamberg / Hub

Bamberg »

V Bambergu si podávají ruku kultura s požitkem. A ještě pořádná porce ...