Na úvodní stranu

Am Eichholz Galerie & Art-Hotel


Murnau am Staffelsee

Am Eichholz Galerie & Art-Hotel

Označit za účelem poptávky

Umění žít a prožívat

Atmosféra Murnau a jeho krásná okolní krajina přitahují spousty lidí už po staletí, mimo jené také známé umělce jako Franz Marc, Wassily Kandinsky a Gabriele Münterová.

V Landhausvilla Eichholz budete hosty venkovské vily postavené ve stylu tzv. „Russenhausu“ (ruského domu) ovšem z 21. stol. Vkusně zařízené pokoje a suity jsou pro tento sightsleeping-hotel typické. Na stěnách najdete četné malby od Giny Federové, v místnostech a v zahradě zase mnohé sochy. V jednom z pokojů narazíte na dílo Antoniho Tàpiese, v dalším pokoji na tisky Toma Wesselmanna.

Art-Hotel ztvárněný Ginou Federovou a jejím manželem Alexandrem Zentgrafem je tak vzrušující a smysly provokující, stejně jako býval „Russenhaus“ v Murnau v dobách působení skupiny „Blauer Reiter“. Pobyt v Art-Hotelu Am Eichholz znamená bydlení u umělkyně, která provozuje galerii, a u jejího manžela, též umělce. Zde budete umění prožívat, nejen pozorovat.

Výstavy, autorská čtení, koncerty, malířské a sochařské kurzy se konají v nově přistavěné, prosklené části domu. K Art-Hotelu Am Eichholz je připojena Galerie v Murnau, kterou provozují manželé Federovi. Dům v ulici Seidlstrasse v centru Murnau byl v 19. stol. statkem s malou konírnou a přístavkem, který byl zhotoven na přelomu století. V obytné části domu vznikla galerie, která byla v zahradní části rozšířena o umělecký pavilon. Vystavují se zde díla mezinárodních umělců, díla malířství, sochařství, fotografie, užitého umění ze dřeva, skla a keramiky. Bývalá konírna byla přestavěna na kantýnu, ve které návštěvníci mohou ochutnat vína z Itálie, Francie a Španělska, stejně jako neodmyslitelné pokrmy středomořské kuchyně, antipastu, předkrmy a tapas.

Art-Hotel se zahradou zdobenou sochami leží na nejvyšším bodě v Murnau. Odtud si vychutnáte pohled na kopcovitou krajinu s murnauskými rašeliništi. Zahrada Karl-Förster-Garten z roku 1935 se zčásti dochovala a dodnes ji udržuje architekt Zentgraf. Zodpovědně se stará o údržbu soch v zahradě ve stejném duchu jako kdysi Karl Förster.

Milovníkům umění se zde nabízejí výlety do zámeckého muzea v Murnau, do domu Münter Haus a do Buchheim Museum v Bernriedu. Okolí je plné motivů, které báječně podpoří vaše rozjímání – od jezer v blízkosti Murnau až po hornobavorská pohoří s nedaleko se tyčící horou Zugspitze.

Art-Hotel Am Eichholz – prožitek umění ve vile venkovského stylu

  • 2 pokoje, 2 suity a 1 apartmán
  • Pokoje od 110 € do 185 €

Am Eichholz Galerie & Art-Hotel

Am Eichholz 21, 82418 Murnau am Staffelsee

Telefon: +49 (0)8841 5863
Telefax: +49 (0)8841 625451
Email

Cíl:

Am Eichholz 21 21, 82418 Murnau am Staffelsee

Plánovač tras:

Naplánujte zde svůj příjezd autem.

Pohodlně a flexibilně:

Naplánujte zde svůj příjezd veřejnými dopravními prostředky.

Vaše cílová adresa: Am Eichholz 21 21, 82418 Murnau am Staffelsee

powered by Deutsche Bahn AG


Vybrat a poptat nabídky

Poznamenejte si různé nabídky, hotely nebo místa pro hromadnou poptávku.

Dosud jste nic nevybrali.