Na úvodní stranu

Schlossparkhotel Mariakirchen


Mariakirchen / Arnstorf

Schlossparkhotel Mariakirchen ****

Označit za účelem poptávky

Vodní zámek v moderním hávu

Schlossparkhotel se svou moderní, osvětlenou fasádou, je ponořený hluboko do zámeckého parku a tvoří vzrušující kontrast k historické atmosféře vodního zámku. Schlossparkhotel Mariakirchen architekta Michaela Ulmera Byla byl otevřený teprve před několika lety a je považován za velmi zdařilou symbiózu tradice a moderny. Okolí hotelu se vyznačuje jasnými geometrickými tvary. Nejmarkantnějším prvkem je prosklená fasáda, která díky svému zelenému nádechu a reflexi splývá s okolní zelení.

Vzácné přírodní materiály a teplé barvy vytvářejí atmosféru, která působí povzbuzujícím i uklidňujícím dojmem zároveň. Také v umělecky restaurovaných prostorách zámku s nástěnnými malbami ve druhém patře se protiklady vzájemně přitahují. Vedle historických freskových maleb zde narazíte na díla současných uměleckých grafiků.

V roce 1550 nechali manželé Georg von Closen a Barbara von Nothaft postavit vodní zámek, který si uchoval původní podobu dodnes. Dodns o tom svědčí renesanční brána ve vnitřním nádvoří zámku. V současné době je zámek úctyhodným místem pro zasedání, kulturní akce i oslavy všeho druhu.

Schlossparkhotel je vhodným hotelem pro pořádání svatebních hostin. Zde uděláte ze svého nejkrásnějšího dne v životě nezapomenutelný zážitek. Slavnostní sál v zámku je ideálním místem pro velké společnosti. A svatební noc můžete strávit v romantické suitě v hlavní věži zámku. Z obytných prostor ve druhém patře vede točité schodiště do ložnic pod cimbuřím věže. Také všechny ostatní pokoje mají osobitý charakter. Odlišují se různobarevným nábytkem zhotoveným na míru a v dobovém designu.

V dřívějších dobách zvala barokní zahrada zámku k procházkám a odpočinku. Nyní byla zahrada znovu oživena soudobou interpretací. V altánu, který byl postavený v roce 1810, se nachází vstupní prostory a malý café-bar s možností snídaní. V zámecké restauraci, která se nachází v přízemí zámku a nabízí pokrmy à la carte, osloví hosty kuchař Martin Hochholzer svými vybranými lahůdkami.
Zvláštní důraz se klade na sezónní a čerstvé produkty. Tradiční recepty se kombinují s novými prvky a jídelní lístek nezapře velkou kreativitu.

Oblíbeným místem je také pivní zahrádka s idylickou atmosférou a výhledem na vodní zámek, která je obklopená letitými kaštany. Tajným tipem pro milovníky piva je v roce 2003 znovu otevřený zámecký pivovar Mariakirchen. Nefiltrované, na přírodní bázi vyráběné světlé pivo a pivo Scheps s nízkým obsahem alkoholu se zde vaří podle tradiční bavorské receptury.

Krásná a lehce kopcovitá údolí Kollbachu, Rottu a Isaru nabízejí pro aktivní hosty mnohé možnosti. Tematické cyklostezky se dají zvládnout během jednoho dne. Stejně lákavé je objevovat okolí pěšky nebo z koňského sedla. Rádi zorganizujeme pro hotelové hosty let horkovzdušným balónem nad dolnobavorskou krajinou. Mezi četnými kulturními památkami se tyčí barokní kostel Mariä Himmelfahrt, zvaná dóm údolí Kollbachu. Je vzdálena jen několik metrů od hotelu. Slavné jsou také další kostely ležící v blízkosti – kostely bratří Asamů v Osterhofenu a Aldersbach.

Schlossparkhotel Mariakirchen – setkání renesance a 21. století

  • 54 pokojů
  • Pokoje od 68 € do 120 €
Schlossparkhotel Mariakirchen

Schlossparkhotel Mariakirchen

Obere Hofmark 3, 94424 Mariakirchen / Arnstorf

Telefon: +49 (0)8723 97871-0
Telefax: +49 (0)8723 97871-90
Email

Cíl:

Obere Hofmark 3 3, 94424 Mariakirchen / Arnsdorf

Plánovač tras:

Naplánujte zde svůj příjezd autem.

Pohodlně a flexibilně:

Naplánujte zde svůj příjezd veřejnými dopravními prostředky.

Vaše cílová adresa: Obere Hofmark 3 3, 94424 Mariakirchen / Arnsdorf

powered by Deutsche Bahn AG


Vybrat a poptat nabídky

Poznamenejte si různé nabídky, hotely nebo místa pro hromadnou poptávku.

Dosud jste nic nevybrali.