Jezero Chiemsee – Předalpí Kouzlo ostrova a světla města

Od konce listopadu září Předalpí s jezerem Chiemsee vánočním leskem. První sníh, romantické vánoční trhy a sváteční kulturní programy zvou ke chvilkám rozjímání.

Rozjasněné sněhové vločky tančí mezi světly nádherně vyzdobených nákupních tříd a vánočních trhů zcela ponořených do adventní atmosféry. Nyní nastává nejkrásnější doba pro romantické procházky. Zdejší města – Bad Aibling, Kolbermoor, Prien am Chiemsee, Rosenheim a Wasserburg am Inn – oslní svou slavnostní výzdobou. Voní to zde po svařeném víně, pražených mandlích, pečených jablkách a jiných vánočních pochoutkách.

Zcela neobvyklý adventní svět najdete na vánočním trhu na ostrově Fraueninsel. Již plavba po jezeře s výhledem na zasněžené alpské panorama vás uvede do pravé předvánoční nálady. Na pestrém trhu se v bohatě zdobených stáncích nabízejí produkty uměleckých řemesel a vyřezávané výrobky ze dřeva a tato podívaná inspiruje zajisté k nejednomu nápadu na vánoční dárek. Adventní atmosféru umocňují kromě toho tóny hudebního programu. Kdo má chuť, může zcela pohodlně lodí navštívit zámek „pohádkového krále“ Ludvíka II. na sousedním ostrově Herrenchiemsee.

V oblasti mezi Chiemsee a alpským pohořím se rozkládá mnoho míst, které nadchnou svou obdivuhodnou kulisou a atmosférou. Středověký zámek Amerang tvoří nostalgické pozadí zámeckých Vánoc na nádvoří se stylově zdobenými stánky, četbou a koncerty. Neopakovatelným zážitkem jsou „lesní vánoce“. Uprostřed lesa se můžete potulovat mezi stánky a stromy, při stmívání se prostor tajemně rozjasní světly loučí a svíček. Této staleté tradice se můžete zúčastnit na vánočním trhu v Oberaudorfu. Jako za starých časů tančí „Perchty“ se strašidelnými maskami a hlasitým vyzváněním na zvonce kolem plápolajícího ohně, a zahánějí tak vše zlomocné. 

Další informace

Chiemsee Alpine Region Tourism
Telefon: +49 (0)8051 965550
Domovská stránka: http://www.chiemsee-alpenland.de