Bavorská města v zimě

Ať se jedná o umění, hudbu, architekturu, zvyky nebo různé akce – Bavorsko je považováno za zemi s kulturou superlativů. Díky více než 1 250 muzeím se Bavorsko může pochlubit největší hustotou muzeí v Německu. Je možné tady také obdivovat šest míst na listině kulturního dědictví UNESCO. Přes 500 zámků, 450 klášterů a další tisíce stavebních památek obdivují návštěvníci z celého světa.

Těšte se na zimní setkání zcela podle svých představ. Možná vznikne z této první návštěvy velká láska …

Passau v zimě

Pasov - Zimní kouzlo tří toků »

Celé město se blyští a září – střechy pocukrované sněhem, barokní fasády stejně jako romantické uličky. V chladném ročním období je procházka „městem tří řek“ Pasovem zahalena do zcela zvláštního kouzla.

Zámek Neuschwanstein

Füssen v Allgäu - Zimní pohádka kolem Neuschwansteinu »

Zima je nejlepší období pro klidnou návštěvu královských zámků Neuschwanstein a Hohenschwangau.

Jezero Chiemsee – Předalpí Kouzlo ostrova a světla města »

Od konce listopadu září Předalpí s jezerem Chiemsee vánočním leskem. První sníh, romantické vánoční trhy a sváteční kulturní programy zvou ke chvilkám rozjímání.

Landshut - Romantické chvíle ve středověké atmosféře »

Na „staroměstském bulváru“ uprostřed historických staveb je velice živo. Přesto se najdou mezi všemi těmito obchody, butiky, zimními kavárnami a restauracemi stále ještě tichá místa nabízející klidné posezení a občerstvení.

Ammergaurské Alpy - Kulturní trasa a putování po jesličkách »

Zavolejte a na druhé straně máte kulturu! V Ammergaurských Alpách se návštěvníci mohou vydat na trasu s pozoruhodnostmi s mobilním telefonem.

Bamberg - Umělecké dílo »

Toto město přestálo téměř všechny války bez znatelných škod. Díky početným jednotlivým památkám, jako je Císařský dóm, Stará radnice postavená uprostřed řeky, rybářská čtvrť „Malé Benátky“ a téměř tisíc let stará čtvrť Gärtnerviertel nabízí Bamberg největší památkově chráněnou část města v Německu – a patří od roku 1993 k světovému dědictví UNESCO.

Franky - Města mnoha tváří »

Oblast Franky, jako stvořená pro dovolenou, zve k rozmanitým cestám po městech s mnoha architektonickými a kulturními pozoruhodnostmi a kulinářskými zážitky.

Norimberk - Město plné světel »

Norimberské vánoční trhy. Tyto první ze všech vánočních trhů jsou také symbolem perníků Elise, pečených klobás a svařeného vína – a nyní kromě toho největšího punče „Feuerzangenbowle“ na světě – do sudu se vede celých 9000 litrů!

Amberg - Kouzlo středověku »

Zvenčí mohutné městské hradby s branami a věžemi, uvnitř městské jádro s křivolakými uličkami a gotickými fasádami … Při procházce Ambergem máte pocit, jakoby vás časostroj vrhl přímo do středověku


Rothenburg image.enlarge
Rothenburg © Rothenburg Tourismus Service

Bavorské tradice, kultura a festivaly »

Tipy na zajímavé akce, trasy, památky aj.

Herrenchiemsee