Weiden v regionu Hornofalcký les

Ve východním Bavorsku – v Hornofalckém lese – leží půvabné město Weiden, které je rodištěm slavného skladatele Maxe Regera. Velice působivé je náměstí, uprostřed kterého zaujme Stará radnice. Renovované domy starého města s mnohými renesančními štíty, kostel sv. Josefa, jehož vnitřek je klenotem secesního umění, pěkné obchody a příjemné restaurace tvoří srdce Weidenu a zvou k příjemné procházce.

V centru Weidenu najdete i mnohé exkluzívní butiky vedle četných specializovaných obchodů a obchodních domů s oblečením, vysoce kvalitní obuv i nádherné klenoty a antikvariáty. Široká paleta uznávaných výrobců, věhlasných značek a renomovaných poboček zážitek jen dále umocňují.

Návštěvu starého města můžete doplnit o výhodný nákup porcelánu a textilu přímo u výrobce. Názvy firem s dlouhou tradicí jako Seltmann (porcelán), Bauscher (porcelán) a Witt Weiden (textil) zaručují vysokou kvalitu a šíří po celém světě věhlas Weidenu jako města hezkých věcí.

Weiden nabízí širokou paletu nákupních možností, ale i příjemné prostředí pro odpočinek. V mnohých kavárnách nebo restauracích půvabného starého města si přijde každý mlsný jazýček na své.

Můžete tady ale i relaxovat a načerpat nové síly: Weidenský lázeňský areál se saunami je právě to perfektní místo. Strávíte zde hodiny plné pohody a díky bohaté nabídce relaxačních zařízení si zaručeně odpočinete od každodenního stresu.

Nejvýznamnější akce a památky ve Weidenu a okolí:

  • nákupní neděle, 26.4.15 a 22.11.15
  • letní serenády v Parku Maxe Regera, Očekává se od června do září 2015, každou středu a neděli, vstup volný
  • Weiden sní – nákupy až do půlnoci
  • Weidenský lázeňský svět – oáza pro tělo i duši 

     
     

Mohlo by Vás také zajímat:

1 von

Další informace

Turistické informační centrum Weiden
Oberer Markt 1
92637 Weiden
Telefon: +49 (0)961 814131
Telefax: +49 (0)961 814130
E-mail: tourist-information@weiden.de
Domovská stránka: http://www.weiden-tourismus.info


Stará radnice image.enlarge
Stará radnice © Tourist-Information Weiden/ Günter Standl