Město Weiden – vánoční trhy, nákupy a lázně

Weiden – perla v Hornofalckém lese (Oberpfälzer Wald)! Nechte se překvapit jedinečnou atmosférou města Weiden a šarmem historického starého města. Projděte se po působivém vánočním trhu, kde září tisíce zlatých světel, vůně svařeného vína, perníčků a ozdob zkrášlí od 26. listopadu do 23. prosince centrum města Weiden. Vychutnejte si bavorské a mezinárodní pochoutky v četných hostincích a restauracích.  Zábavu a zároveň relaxaci nabízejí lázně a areál se saunami.

Weidenské vánoční trhy

Před kulisou Staré radnice, kostela sv. Michala a působivými domy starého města Vás očekává na Horním náměstí (Oberer Markt) jedinečná romantická atmosféra adventu. Vánoční trh je otevřen: pondělí až pátek: 10 až 20 hod., sobota: 9 až 20 hod. a neděle: 11 až 20 hod. Také tento rok se změní Stará radnice (Altes Rathaus) na jeden z největších adventních kalendářů Německa. 24 oken historické budovy se stane okénky, za kterými se každý den objeví dětská kresba. Kromě cinkání hrnků se svařeným vínem a talíři s pochoutkami zazní příjemné vánoční melodie i z hudebního stánku uprostřed vánočního trhu, a to vždy ve středu a v pátek od 18 do 20 hod.

Nakupování

V historickém centru se nacházejí obchody s dlouhou tradicí stejně jako mezinárodní řetězce, rodinné specializované prodejny a malé butiky. Kdo hledá zvláštní příležitosti, jistě si vybere v outletech. Počínaje porcelánem, přes módu až po čokoládu nabízejí výrobní prodejny velký výběr produktů za jedinečné ceny.

V neděli 22. listopadu probíhá celodenní prodej, proto se velice vyplatí návštěva módních domů, obchodů a butiků. V době od 13 do 18 hod. představují obchodníci v ulici Max-Reger-Straße a ve starém městě své individuální nabídky.

Lázně / sauna

Zhluboka se nadechněte, v klidu relaxujte, načerpejte nové síly v příjemné atmosféře. Weidenské lázně a areál se saunami pro to vytváří perfektní prostředí.  Příjemné hodiny a malý odpočinek od všedního dne zaručují i nabídky masáží, mnohé sauny a whirlpools.

Další informace

Turistické informace města Weiden
Oberer Markt 1
92637 Weiden
Telefon: +49 (0) 961 814131
E-mail: tourist-information@weiden.de
Domovská stránka: http://www.weiden-tourismus.info


image.enlarge
© Tourist Information der Stadt Weiden, Thomas Kujat