„Noc vykuřování“ v St. Englmaru

Každoročně 28. 12. táhnou strašidelné bytosti s ručně vyřezávanými maskami ulicemi St. Englmaru, a pokračují tak ve starém lidovém zvyku z Bavorského lesa.

Noc vykuřování, také Noc běsů (Rauhnacht) se zakládá na staré tradici v Bavorském lese a koná se většinou krátce po Vánocích nebo na začátku roku. Dříve se věřilo, že při změně roku provádějí démoni, čarodějnice a jiná nedobrá stvoření jako rohaté chlupaté bílé nestvůry („Rauhwuggerl“), krvavý Tomáš s kladivem („bluadige Dammerl“) nebo ďáblové v podobě kozlů („Hoaberngoas“) své zlovolné kousky.

Na tomto historickém pozadí se ještě dnes shromažďují strašidelné postavy s ručně vyřezávanými maskami kolem ohně a tančí ulicemi Tato hrůzu nahánějící stvoření zahánějí zlé duchy pomocí svých řinčících kravských zvonů, svištících bičů a bubnů. Při zahájení této jedné z nocí mezi Vánocemi a svátkem Tří králů střílejí tradičně „St. Englmarer Böllerschützen“, práskači bičem („Goaßlschnalzer“) představují své umění a rohaté hrůzu nahánějící bytosti („Rauhwuggerl“) a čarodějnice předvádějí své tance. Velký oheň, obrovský sněhový bar a stánky se speciálními pochoutkami pouze pro tuto noc jsou dalšími události při tomto fascinujícím divadle.

  • 28.12.2018 (28.12.2019) na náměstí Kirchplatz v Sankt Englmaru, zdarma
     

Další informace

Urlaubsregion Sankt Englmar
Rathausstraße 6
94379 Sankt Englmar
Telefon: +49 (0)9965 840320
E-mail: tourist-info@sankt-englmar.de
Domovská stránka: http://www.urlaubsregion-sankt-englmar.de


Rauhwuggerl sv Englmar image.enlarge
Rauhwuggerl sv Englmar © Urlaubsregion St. Englmar