Oberstdorf: nekonečná radost z vandrování i díky lanovkám

Návštěvníky Oberstdorfu čeká nekončící radost z pěší turistiky. Nejjižnější německé středisko leží v idylické krajině v nadmořské výšce 815 m a skýtá pěším turistům ideální výchozí bod pro objevování pohoří Allgäu. Síť stezek čítá na délku přes 200 km a nabízí jak pohodlné procházky údolím, tak túry po vysočinách a rovněž alpinisté se mohou těšit na skvělé zážitky.

Pro všechny kategorie turistů poskytují mnozí zdejší ubytovatelé odpovídající nabídky: od 9. května do 8. listopadu 2015 tak například dostanete permanentku na lanovky u více než 400 poskytovatelů ubytování již v ceně pobytu. Takovou nabídku využijí především pěší turisté. Kdo chce, může si díky lanovce ušetřit spoustu vyčerpávajících metrů převýšení nebo se naopak po náročném výstupu nechat svézt zpátky do údolí. Díky lanovkám na horu Nebelshorn si dechberoucí pohled na 400 okolních alpských vrcholků mohou užít i méně zdatní milovníci hor. Mimochodem, permanentka platí i v sousedním údolí Kleinwalsertal. Tím se síť stezek rázem zdvojnásobuje na 400 km – rozmanitost zaručena.

Alpské stezky, tři horolezecké výstupy, slavná Heilbronnská stezka a v neposlední řadě také jedinečné panorama 400 vrcholků viditelné z hory Nebelhorn – to vše vypovídá samo o sobě. Hora Trettach, označovaná za „malý Matterhorn“ Allgäuských Alp, představuje výzvu pro všechny horolezce. Okolo hory Höfats, vnímané jako Edelweißberg Allgäuských Alp, se vine trasa přes sedlo Älpelsattel a Fellhorn, tzv. německou květinovou horu, která nadchne svými rozkvetlými alpskými rododendrony. Kulinářským zážitkem jsou túry do Sennalpen, kde si pochutnáte na výtečném horském sýru „Bergkäse“. Na zajímavé objevy pak můžete přijít třeba při procházce po některé z přírodních zážitkových stezek jako např. „Uff d’r Alp“. Impozantní pohled se vám pak naskytne v propasti Breitachklamm, která je nejhlubší skalní propastí střední Evropy.

Bez odpočinku to nejde

V nabídce je vše, od pohodlných procházek údolím, až po alpské túry nebo horolezecké výstupy. K tomu zvou během dne restaurace, chaty a sluneční terasy k odpočinku a načerpání čerstvých sil v záplavě slunečních paprsků. Sportovní výzvu pro zkušené horolezce skýtá Kanzelwand, horolezecká cesta vedoucí na území dvou států. Od Fellhornu k Söllereck vede překrásná stezka přímo po horském hřebenu. Okouzlující je již zmiňovaná propast Breitachklamm, která se nachází přímo uprostřed této trasy. Vaši dovolenou pak zpestří zážitek místních zvyků, stejně tak jako kulturní či sportovní akce.

Gastronomie přímo podél cesty

Hodujte a pochutnávejte si na přímo snových místech. Ať už starodávné hostince v Alpách, nebo útulné kavárny a restaurace – výletní lokály vás zvou na regionální i mezinárodní speciality. Od výborné kávy s domácím koláčem nebo osvěžujícím zmrzlinovým pohárem na prosluněné terase, přes vydatnou svačinu či oběd s typickým čerstvě natočeným allgäuským pivem, až po vybrané speciality ze zvěřiny a kapku ušlechtilého vína k tomu. Uprostřed přírody taková nabídka lahůdek přímo vybízí k tomu, abyste si jen užívali a vše ostatní hodili za hlavu. Lahodný domácí horský či kozí sýr a další regionální delikatesy vlastní výroby od místních pastýřů a zemědělců rozhodně nesmí chybět na seznamu žádného návštěvníka v Oberstdorfu.

Ubytování všech kategorií

Čtyřhvězdičkové hotely, útulné rodinné prázdninové byty, či soukromé hostinské domy – všichni nabízejí nejrůznější paušální nabídky. Pro každého se zde dle jeho vkusu a finančních možností něco najde – např. 3 noci ve čtyřhvězdičkovém hotelu od 259,- Euro na osobu, nebo ubytování v prázdninovém bytě pro dvě osoby od 198,- Euro. Pobyty je možné rezervovat pro letní/podzimní sezonu až do 8. listopadu 2015.

Další informace

Tourismus Oberstdorf
Prinzregenten-Platz 1
87561 Oberstdorf
Telefon: +49 (0) 8322 7000
Domovská stránka: http://www.oberstdorf.de