Pasov - Zimní kouzlo tří toků

Celé město se blyští a září –  střechy pocukrované sněhem, barokní fasády stejně jako romantické uličky. V chladném ročním období je procházka „městem tří řek“ Pasovem zahalena do zcela zvláštního kouzla.

Ve starém městě a v pěších zónách je toho tolik k vidění. Kromě toho velké nákupní centrum, odborné prodejny a malé tradiční obchůdky, které nabízejí výrobky zhotovené ručně. Všude se dostanete pěšky a po cestě lákají mnohé restaurace a kavárny s regionálními a místními lahůdkami.

Procházka vede k nejvyššímu bodu barokního starého města, kde se zvedá dóm sv. Štěpána s největšími kostelními varhany na světě. V předvánoční době září Dómské náměstí v moři světel Pasovských vánočních trhů. Na cestě se nacházejí také Rezidenční náměstí s Novou biskupskou rezidencí a kašnou Wittelsbacherů stejně jako historické sály radnice a jezuitský kostel sv. Michala. Odtud je to již jen pár metrů k výběžku, odkud lze obdivovat jedinečné přírodní divadlo: soutok řek Dunaje, Innu a Ilzu. A stačí se jen otočit, abyste viděli pevnost Veste Oberhaus a poutní kostel Marie Pomocné, které se na severním a jižním pahorku hrdě zvedají nad slavnostně osvětleným Pasovem.  

Další informace

Tourist Information Passau
Telefon: +49 (0)851 / 95 598-0
Domovská stránka: http://www.tourismus.passau.de