Pohádková příroda v Ruhpoldingu

Ruhpolding, prázdninový region zasazený do loukami poseté krajiny údolí Miesenbacher jižně od Chiemsee nabízí jedinečnou kombinaci tradice a moderny, sportu i kultury. V horských staveních zdejších pastýřů jsou hosté přímo hýčkáni, vychutnávat si zde mohou pravé bavorské speciality z vlastní produkce. A co teprve ty horské potoky s křišťálově čistou vodou v té nejlepší pitné kvalitě! Prostě fantazie.

Prázdninový region Ruhpolding je zasazen přímo do bavorských Alp. Okouzluje nejen svým příznačným životním stylem a krásnou přírodou, ale také svou bohatou sítí stezek pro pěší i cyklisty, která jednoduše stojí za to. Splynout s přírodou, stát se její součástí – nikde jinde to nejde lépe! Takže utáhnout pohorky, batoh na záda a stačí vyrazit na pastýřské a horské stezky okolo Ruhpoldingu, kde se najde pro každého něco podle jeho schopností a kondice. Na slunných pastýřských stezkách, podél křišťálově čistých potoků – mimochodem s pitnou vodou – a skrze nedotčenou flóru, zkrátka se vám otevřou rajské pastviny, které lákají k zastavení. O trochu více výdrže a jistější krok vyžaduje horská túra na hory okolo Ruhpoldingu jako Hörndlwand nebo Sonntagshorn. Jako motivace k výkonu slouží zápis do návštěvní knihy na vrcholu, kde můžete navždy uchovat svoje dojmy z výstupu. Daleko od ruchu a zmatku vyrazte vzhůru do skalních stoupání, nebo se vydejte na lední a polní stezky se serpentinami až vzhůru k vrcholkům bavorských Alp. Odměněni budete 360° panorama s výhledem na Chiemsee a více než 600 alpských vrcholů – kvůli tomu se vyplatí se večer vrátit domů s bolavými nohami.

Kdo má po předchozí túře nohy ještě poněkud ztěžklé, ten se bude jistě cítit nejlépe na některé z dobře značených cyklostezek okolo Ruhpoldingu. Nezáleží na tom, zda jste cyklista požitkář, nebo ambiciózní MTB cyklista – bavorské Alpy jsou jako stvořené pro všechny, kteří se při jízdě rádi nechají ošlehávat větrem a kochají se okolní přírodou. Stezky vedou okolo křišťálově čistých horských jezer, skrze začarované lesy nebo vzhůru k horským pastvinám. Po náročné túře nesmí chybět odpovídající posilnění: v některé z pastýřských chat každý objeví své nové nejoblíbenější jídlo – od sýrů z vlastní produkce, přes vydatný špek s čerstvým chlebem, až po jablečný štrůdl a Kaiserschmarrn, kdo si nedá, neví, o co přichází!

Musí to být vždy buď, anebo?

Máte chuť se procházet, ale také jezdit na horském kole? Užívat si skvělý výhled z vrcholu, ale část cesty zdolat rychleji? Koho lákají obě možnosti, ten by měl vyzkoušet Bike & Hike, kombinaci túry na horském kole a pěší horské túry. Kam se člověk nedostane dál na kole, jednoduše nasadí pohorky a vystoupá na vrchol. Ruhpolding skýtá pro obě vaše záliby ideální podmínky: díky své poloze v širokém údolí Miesenbacher, jižně od Chiemsee, je region ideálním výchozím bodem pro pestré výlety. Pravým lákadlem je takzvaná „Staubfall-Schmuggler-Tour“: s horským kolem se vydáte nejprve mírným stoupáním po lesnické stezce podél rybího potoku až na konec údolí. U občerstvení můžete zaparkovat svá kola a vydat se úzkým stoupáním se spoustou serpentin k vodopádu Staubbach, pod nímž za dostatečného množství vody může člověk projít. Přímo za 200 m vysokým vodopádem se nachází německo-rakouský hraniční přechod – jistě, že se tu dříve hojně pašovalo!

Nezáleží na tom, pro co se člověk rozhodne, jestli se vydá pěšky, či na kole. V Ruhpoldingu si každý najde svou oblíbenou trasu!

 

Další informace

Ruhpolding Tourismus GmbH
Hauptstrasse 60
83324 Ruhpolding
Telefon: +49(0) 8663 - 8806-0
E-mail: tourismus@ruhpolding.de
Domovská stránka: http://www.ruhpolding.de