Bavorské prázdninové stezky

Bavorské oblíbené prázdninové cesty spojují tím nejpříjemnějším způsobem regionální vrcholy přírodního a kulturního bohatství, a tak se staly ideálními průvodci po nejkrásnějších a nejpodivuhodnějších místech Bavorska.
Cestujte po našich trasách a dovolená se pro vás stane jedním velkým zážitkem!

Císařovna Sisi

Sissina stezka (Die Sissi-Straße) »

Jako žena otevřená světu scestovala Sisi celou Evropu. Sledujte životní pouť císařovny a královny Alžběty od Wittelsbacher Land až do Budapešti. Sisi stezka od Augsburgu sleduje prvních 31 let života Sisi a zavede vás k historicky významným zámkům a místům.

Stone bridge over the Danube in Regensburg

Císařská a královská stezka (Die Strasse der Kaiser und Könige) »

Sotva nějaká dopravní trasa v Evropě je tak mladá a zároveň tak prastará, současně tak historická a současná, jako stezka podél Dunaje nebo po Dunaji od Regensburgu do Vídně – Císařská a královská stezka.

Skleněná stezka (Die Glasstrasse) »

Ve východním Bavorsku tvoří největší souvislé zalesněné pohoří střední Evropy vybájenou kulisu pro Skleněnou stezku v Hornofalckém a Bavorském lese. V rozporu s klidem krajiny je oheň a žhnoucí masa skla se vší jeho mystikou a napětím.

Motorway in Bavaria

Německá Alpská stezka (Die Deutsche Alpenstrasse) »

Nechte se okouzlit jedinečným horským světem Bavorska a vydejte se na cestu z Lindau u Bodamského jezera až národnímu parku Berchtesgadener Land.

Pasov - Německý Dunaj

Německý Dunaj (Die Deutsche Donau) »

Druhá nejdelší řeka v Evropě a zároveň jedna z nejpůsobivějších! Jízda od jejího pramene až k městu tří řek (Pasovu) pro vás bude znamenat nezapomenutelnou cestu podél nebo také na první čtvrtině Dunaje dlouhého 2800 km.

Norimberk

Hradní stezka (Die Burgenstrasse) »

Na této romantické trase, která své návštěvníky zavede z Mannheimu přes Rothenburg o.d.T., Norimberk a Bayreuth až do Prahy, je minulost stále ještě velmi živá! Více než 70 hradů, zámků a skvostných rezidencí čeká jen na to, abyste je dobyli.

Bad Mergentheim

Romantická stezka (Die Romantische Strasse) »

Romantická stezka otevírá svým návštěvníkům fascinující bohatství západních dějin, umění a kultury: biskupské rezidence, knížecí dvory, hrdá císařská města a zasněné pohádkové zámky.


View of the city wall of Rothenburg o.d. Tauber image.enlarge
View of the city wall of Rothenburg o.d. Tauber © Tourist-Info Romantisches Franken