Prien u Chiemského jezera – dovolená u Bavorského moře

V okolí druhého největšího německého jezera si mohou příznivci sportovní a aktivní dovolené, milovníci přírody, rodiny s dětmi a lidé toužící po kultuře užít širokou nabídku turistických aktivit. Město Prien am Chiemsee se od doby výstavby železnice mezi Mnichovem a Salzburgem na konci 19. století proměnilo v oblíbený výletní cíl. Půvabné místo typické tradičními domky v hornobavorském stylu má přibližně 10.000 obyvatel, nachází se na západním břehu jezera a je centrem mnoha sportovních a kulturních událostí v okolí „Bavorského moře“.

 Největší pamětihodností oblasti Chiemského jezera je zámek Herrenchiemsee, někdy také přezdívaný jako hornobavorské Versailles. Zámek, který nechal v letech 1878 až 1885 postavit Ludvík II., leží na ostrově Herreninsel - největším ostrově jezera. Stavitel zámku byl velkým obdivovatelem francouzského krále Ludvíka XIV. - krále Slunce, a proto mu zámek věnoval. Zámek Herrenchiemsee, ve kterém se nachází Muzeum krále Ludvíka II. a také Muzeum v bývalém Augustiniánském klášteře, jsou návštěvníkům přístupné celoročně.
 

Lákání přírodních krás druhého největšího ostrova na Chiemském jezeře zase podlehly sesty benediktýnského řádu. V roce 722 pro ně bavorský vévoda Tassillo III. založil klášter Frauenwörth na ostrově Fraueninsel. Osamělá zvonice 1200 let starého kláštera je symbolem oblsti Chiemského jezera. Přírodní jedinečnost ostrova zve k odpočinkovým procházkám, obdivování uměleckých děl a k ochutnávkám uzených ryb a místního piva ve stinné zahradě jednoho z pěti hostinců.

Další informace

Chiemsee-Alpenland Tourismus GmbH & Co. KG
Felden 10
83233 Bernau am Chiemsee
Telefon: +49 (0)8051 96555-0
Telefax: +49 (0)8051 96555-30
E-mail: info@chiemsee-alpenland.de
Domovská stránka: http://en.chiemsee-alpenland.de


Chiemsee image.enlarge
Chiemsee © Priener Tourismus GmbH - www.tourismus.prien.de