Přírodní park Altmühltal – Výhledy se zatajeným dechem

Podél malebné říčky Altmühl, po prosluněných loukách s černým bezem a divokou skalnatou oblastí prozkoumáte jedinečný pás krajiny v srdci Bavorska a zažijete nezapomenutelné okamžiky. Kouzelná příroda spojená s toulkami po kulturních dějinách malebného jurského regionu Altmühl. Užijte si nádherné panoramatické výhledy, působivou přírodu, fascinující stavitelské umění, vzácné svědky minulosti a moderní architektury i techniky.
Každé roční období zde má své zvláštní kouzlo: Na jaře se ztrácejí stezky v rozkvetlých loukách a alejích, v létě lákají prosluněné svahy v údolích k ranním procházkám a v pozdním odpoledni svádí zase stinné lesní cesty k pěšímu výletu. A na podzim se krajina ukáže zahalená do pestrých, zářivých šatů.

Při svých toulkách Přírodním parkem Altmühltal se seznámíte s krajinou i s lidmi – příjemná setkání, která se vyplatí. Před 3000 let obývali tuto krajinu keltové, po nich následovali Římani. O tom dodnes svědčí mohutné valy, zrekonstruované tvrze a úchvatné nálezy pokladů. V pozdějších dobách se v oblasti Altmühltal zdržovali také další kmeny - Alemani, Bajuvárové a Frankové – díky tomu se zdejší kraj stal tavícím kotlem bavorských kmenů. Později začaly šlechtické rody stavět zámky a hrady a biskupové k uctění boha nádherné kostely a kláštěry. Přesvědčte se raději sami na vašich toulkách nebo si o tom nechte vyprávět u přátelských hostitelů v Přírodním parku Altmühltal. Ochutnejte čerstvě uvařené pivo místního regionu a dejte si pořádné občerstvení s Altmühltalskými specialitami.

TURISTŮM PRO RADOST

  • Nádherné panoramatické výhledy
  • Prosluněné pláně s černým bezem
  • Pozoruhodné skalní formace
  • Stinné bukové lesy

NENECHTE SI UJÍT

  • Průlom Dunaje ve Weltenburské úžině
  • Naleziště zkamenělin v kamenolomu
  • Historická města a nádherné stavby
  • Kulturní dědictví UNESCO - limes romanum

Další informace

Informationszentrum Naturpark Altmühltal
Notre Dame 1
85072 Eichstätt
Telefon: +49(0)8421 9876-0
Telefax: +49(0)8421 9876-54
E-mail: info@naturpark-altmuehltal.de
Domovská stránka: http://www.naturpark-altmuehltal.de


Dunaj image.enlarge
Dunaj © Fotograf Schneck