Zážitky z přírody v Bavorsku

Bavorská krajina je velice rozmanitá a plná jedinečných scenérií. K mnohým z nich je možné se dostat jednoduše a bez velké námahy. Objevte hluboké rokle, zajímavé vyhlídky, nádherná jezera a procházky po stezkách, vedoucích mezi korunami stromů.

AlpspiX viewing platform - Zugspitze

Vyhlídková plošina AlpspiX a cesta na vrchol s mnohými zážitky »

Od července 2010 si díky akčnímu parka Garmisch-Classic s vyhlídkovou plošinou AlpspiX a cestě na vrchol můžete odnést zcela neobvyklé zážitky z horské oblasti.

Zážitky z horských chat v Bavorsku »

Dnes si mohou návštěvníci v chatách, ze kterých je většinou turistický podnik, užívat bavorské tradice a pohostinnosti. Využívají se k ubytování pro dovolenou vzdálenou ruchu velkoměst nebo k posilnění po dlouhé turistické nebo lyžařské túře.

Na Malé Arbersee

Jezero Kleiner Arbersee a plovoucí ostrovy »

Jezero Kleiner Arbersee je položeno uprostřed 403 ha velké přírodně chráněné oblasti v přírodním parku Oberer Bayerischer Wald („Horní Bavorský les“). Je možné se k němu dostat pouze pěšky nebo dráhou „Kleine Arberseebahn“.

Rafting na řece Rodach

Vorařství ve Franckém lese (Frankenwald) »

Vorařství v oblasti Frankenwald bylo poprvé zmíněno již v roce 1386. Díky velkému bohatství lesa a mnohým vodním tokům měla oblast výhodné předpoklady pro obchod se dřevem a přepravu dřeva po vodě. Voraři ve Franckém lese zásobovali region kolem Mohanu a Rýnu stavebním dřevem, dokonce i Amsterdam stojí částečně na sloupech z této oblasti.

hledání zkamenělin

Hledání fosilií v národním parku Altmühltal »

V létě je to často slyšet v přírodním parku Altmühltal – tento jasný, téměř zvonivý zvuk klepání kovu, který se odráží od kamene. Není to ale ledajaký kámen, který děti stejně jako dospělí horlivě kladívkem a dlátem opracovávají v lomech pro návštěvníky, je to Solnhofenský tence deskovitý vápenec („Solnhofener Plattenkalk”).

Baumkronenweg - Cesta mezi korunami stromů ve Füssenu

Cesta mezi korunami stromů ve Füssenu »

V délce přes 480 metrů je možné na cestě mezi korunami stromů, která byla nově otevřena v červnu 2013 v Centru lesních zážitků Ziegelwies Füssen, zažít lesní porost a jeho obyvatele z největší blízkosti.

Breitachklamm

Soutěska Breitachklamm - Oberstdorfu v Allgäu »

Soutěska Breitachklamm, která patří k nejhlubším roklím střední Evropy, je fascinující zázrak přírody. Nachází se v blízkosti Oberstdorfu v Allgäu.

Stezka v korunách stromů v Bavorském lese (Bayerischer Wald) »

Procházka lesem v nedotčené přírodě ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí otevírá zcela nové perspektivy – a přesně to umožňuje nová stezka v korunách stromů (Baumwipfelpfad) v národním parku Bayerischer Wald.