Soutěska Breitachklamm - Oberstdorfu v Allgäu

Soutěska Breitachklamm, která patří k nejhlubším roklím střední Evropy, je fascinující zázrak přírody. Nachází se v blízkosti Oberstdorfu v Allgäu.

Když se vydáte od pokladny v údolí po úzké cestě podél horského toku Breitach, působí zpočátku vše ještě poklidně a idylicky. Pouze velké balvany, které se nacházejí v říčním korytu, jsou známkou toho, jaké přírodní síly tady musely působit. Ale zanedlouho se skalní stěny k oběma stranám potoka přiblíží a hučení vody je stále hlasitější.

Po tisíciletí si Breitach prokousával cestu skalou, a vytvořil tak tuto úžasnou soutěsku. Až do výše 100 metrů se tyčí skalnaté stěny na pravé a levé straně řeky, která se v soutěsce stává velice dravým tokem. Znovu a znovu se vrhají malé vodopády ze skal. Kámen omletý vodou tvoří na mnohých místech prazvláštní formy a utvrzuje tak v pocitu, že se nacházíme v jiném světě.

Již přes 100 let (soutěska byla zpřístupněna v roce 1905) naplňuje Breitachklamm své návštěvníky úžasem. Po dobře vybudovaných cestách a stezkách je možné procházet zcela pohodlně tímto zázračným útvarem. Přesto ale doporučujeme pevnou obuv a nepromokavé oblečení.

Soutěska Breitachklamm je nádherná v každém počasí a nejenom v létě stojí za podívanou, také v zimních měsících je cesta roklí otevřená. Kde jindy tečou malé potůčky ze skály dolů nebo se řití vodopády dolů do soutěsky, vznikají obrovské ledové útvary.
Z důvodu tání sněhu a důsledkem toho stoupající hladiny vody je soutěska z bezpečnostních důvodů na jaře zavřená. Aktuální informace o otevíracích dobách najdete zde.

Další informace

BREITACHKLAMMVEREIN eG
Klammstrasse 47
87561 Tiefenbach
Telefon: +49 (0)8322 987 670
E-mail: info@breitachklamm.com
Domovská stránka: http://www.breitachklamm.com


Breitachklamm image.enlarge
Breitachklamm © Anton Straßer