Stezka v korunách stromů v Bavorském lese (Bayerischer Wald)

Procházka lesem v nedotčené přírodě ve výšce 8 až 25 metrů nad zemí otevírá zcela nové perspektivy – a přesně to umožňuje nová stezka v korunách stromů (Baumwipfelpfad) v národním parku Bayerischer Wald.

Masivní klížené dřevěné nosníky a 27 podpěr zajišťují, že je toto dobrodružství zcela bezrizikové. Masivní dřevěné zábradlí a průhledná síť zábradlí zabezpečují na jedné straně naprostou bezpečnost, na straně druhé se konstrukce vytvořená ze dřeva harmonicky začleňuje do lesa. Podél celé délky lávky dlouhé 1300 metrů, která pomalu stoupá, informují velké tabule o životním prostoru stromu a jeho obyvatelích.
Pro mladé stejně jako ty, kdo nestárnou a mají rádi dobrodružství, se zde nachází sedm stanic s lanovými a houpacími mosty, visutými hrazdami a trámky, po kterých se přechází.

Stromová věž

V pravém slova smyslu vrcholem stezky je 44 metrů vysoká stromová věž. Je jedinečná a ojedinělá nejen díky své vzdušné architektonické formě, ale také způsobem, jakým byla postavena ve výši nad třemi prastarými, obrovskými, až 38 metrů vysokými jedlemi a buky. Přes 500 metrů se točí rampa ve věži kolem stromů nahoru a nabízí jedinečné pohledy do života a vývoje těchto tří obrů. Od oblasti kmene až nahoru přes koruny se seznámíte se nesčetnými formami života. Mechy, hmyz, malá zvířata a ptáky je možné vidět z neobvyklé perspektivy. Samozřejmě je tato stezka i tady upravena bezbariérově a díky maximálnímu stoupání 2 - 6% zajišťuje přístupný a nenáročný výstup.

Když se dostanete na 44 metrů vysokou plošinu, budete bohatě odměněni výhledem, který těžko snese srovnání. Do dálky přes Lusen a Rachel se stovky kilometrů rozprostírá moře bavorských a českých lesů. A za jasných dnů leží severní hlavní alpský hřeben probíhající od východu na západ v celé své šíři přímo před očima návštěvníků.

Přístup je vhodný pro kočárky a vozíčkáře

Na tuto světově druhou největší stezku svého druhu se dostanete již u vstupu do známé obory v národním parku „Bayerischer Wald“ v malé vesnici Neuschönau. Přístup na věž je upraven tak, aby se i senioři, vozíčkáři a rodiny dětskými kočárky dostali jednoduše až na vrchol. S vozíčkem je možný přístup až na 40 metrů vysokou druhou plošinu, která poskytuje srovnatelný výhled. Tady je možné také nechat stát dětský kočárek, než překonáte poslední čtyři metry po schodech.

Stezka v korunách stromů je otevřena celoročně a kromě toho se zde po celý rok konají různé akce. Procházku po stezce je možné dobře spojit s návštěvou obory národního parku nebo centra návštěvníků Lusen.
 

Další informace

Baumwipfelpfad
Böhmstraße 41
94556 Neuschönau
Telefon: +49 (0)8558 9740-74
Telefax: +49 (0)8558 9740-76
E-mail: info@baumwipfelpfad.by
Domovská stránka: http://www.baumwipfelpfad.bayern


Stezka v korunách stromů, Národní park  v Bavorském lese image.enlarge
Stezka v korunách stromů, Národní park v Bavorském lese © Baumwipfel