Svět zážitků z FC Bayern München

V květnu 2012 otevřel FC Bayern München v Allianz Arena největší muzeum sportovního klubu v Německu. Na přibližně 3 000 čtverečních metrech je pomocí četných multimediálních a interaktivních prvků prezentován fotbalový klub FC Bayern se svými 110letými dějinami klubu od založení v roce 1900 až do dnešního dne – a to velice napínavým a zábavným způsobem. Samozřejmě je možné zde obdivovat také mnohé poháry a trofeje, které klub vyhrál v průběhu let. Patří k tomu nespočetné velké i malé exponáty, které všechny vyprávějí svou vlastní historii.

V Hall of Fame se návštěvníci setkají se 16 nejpopulárnějšími a neúspěšnějšími hráči FC Bayern. Mezi nimi se nachází světové hvězdy jako Franz Beckenbauer, Gerd Müller, Lothar Mathäus a Oliver Kahn, stejně jako miláčkové publika Mehmet Scholl a Giovane Elber.

V hrací části je možné testovat své umění hrát s míčem, reakci brankáře a znalosti o klubu FC Bayern. Velké potěšení pro mladé i staré. U "Hörbar" si můžete poslechnout mnohé písně, které v textu zohledňují FC Bayern, nebo je hráči nazpívali sami. Najdete tu vše od klasických písní jako "Gute Freunde kann niemand trennen" až po "Stern des Südens".

Poslední část se zabývá aktuálním mužstvem. Návštěvníci se zde kromě jiného setkají s hráči v životní velikosti, dozví se tu, s kolika zavazadly k zápasu cestují a mohou si i na zkoušku sednout do autobusu mužstva FC Bayern.
Ale také fanouškům klubu FC Bayern je věnována vlastní část. Hosté si tu mohou udělat vlastní fotografie, které jsou zobrazeny na velkých displejích a zároveň je mohou hned poslat domů e-mailem na památku. Kromě toho jsou zde vystaveny fotografické záběry choreografií a různé předměty a potřeby pro fanoušky.

Otvírací doby:

  • Denně od 10 do 18 hod (kromě Vánoc, Silvestra, Nového roku a hracích dnů TSV 1860 München)
  • V hracích dnech FC Bayern platí zvláštní otvírací doby (Upozorňujeme na to, že vstup platí jen pro osoby, které mají platnou vstupenku na zápas.)

Mohlo by Vás také zajímat:

1 von

Další informace

FC Bayern Erlebniswelt
Werner-Heisenberg-Allee 25
80939 München
Telefon: +49 (0)89 6993 -1222
E-mail: info@fcb-erlebniswelt.de
Domovská stránka: http://fcb-erlebniswelt.de


FC Bayern Erlebniswelt image.enlarge
FC Bayern Erlebniswelt © FC Bayern München AG