TOP zahradní pivnice v Mnichov

Zahradní pivnice „Königlicher Hirschgarten”

Pivnice Königliche Hirschgarten - Královská jelení zahrada - krátce Hirschgarten, je se svými 8000 místy největší zahradní pivnicí v Evropě. Původně byla Hirschgarten založena jako lesopark a lovecký revír pro šlechtu. Ještě dnes zde lze obdivovat dva hektary velkou oboru s daňčí zvěří.

Čínská věž

Uprostřed Anglické zahrady se nachází druhá největší zahradní pivnice v Evropě se 7000 místy. Přímo pod 25 metrů vysokou dřevěnou věží, která byla po válce pečlivě zrekonstruována podle originálu, se o dobrou náladu postarají slunce, pivo a dechovka. Navíc zde můžete i surfovat po internetu díky e-garten.net.

Pivnice „Hofbräukeller” na náměstí „Wiener Platz”

Pod starými kaštany mezi obchůdky uprostřed malebného náměstí Wiener Platz servírují ke slavnému pivu „Hofbräu-Bier” výtečnou bavorskou kuchyni.

Augustiner Keller

„Nejpůvodnější“ z mnichovských zahradních pivnic leží nedaleko nákupní čtvrti Bahnhofsviertel a je oázou pohody.

Paulaner v Nockherbergu

Několikrát vyznamenaná zahradní pivnice Paulaner u Giesinger Nockherbergu Vás zaujme svou nabídkou. Přírodní nefiltrované pivo typu Kellerbier, zvané „Nockherberger“, je považováno za velkou specialitu.

Zum Aumeister

Budova byla vystavěna v roce 1810 jako služební sídlo dvorního hajného, který odtud organizoval dvorní hony. Idylická poloha na severním okraji Anglické zahrady dělá z tohoto místa oblíbený cíl rodinných výletů.

Menterschwaige

Zde se kdysi setkával král Ludwig se svou milenkou, Lolou Montez, na dostaveníčku - a ten, kdo dnes posedí ve stinné zahradní pivnici, musí uznat, že si jen stěží mohl najít a vybrat hezčí místečko. Statek Menterschwaige se nachází v idylické poloze na vysokém břehu řeky Isar u Harlachingu - což je jedna z klasických výletních zahradních pivnic, která leží přímo u cyklostezky podél Isaru.

Lesní hostinec „Großhesselohe”

Nejspíše jednou z nejhezčích zahradních pivnic, kterou může Mnichov nabídnout, je Lesní hostinec - Waldwirtschaft, zvaný krátce také WaWi. Nachází se na jihu města, na svazích u řeky Isar, je oblíbeným výletním cílem pro turisty a cyklisty a kromě toho nabízí také živou jazzovou hudbu.


Čínská věž - Mnichov image.enlarge
Čínská věž - Mnichov © München Tourismus, B. Roemmelt