Velký Javor (Großer Arber) – lyžařská oblast pro celou rodinu!

Velký Javor je nejoblíbenější a největší rodinná lyžařská oblast v Bavorském lese: Ať se jedná o lyžování, carving, lyžařské túry, zimní turistika nebo snowboarding  –  na Velkém Javoru najde každý optimální sjezdovku podle svých schopností. Začátečníci a ti, kteří opět začínají , se učí na Velkém Javoru za vynikajících podmínek v jedné z nejlepších oblastí pro rodiny v Německu.

Zatímco dorost pilně cvičí pod dohledem v dětském středisku ArBär-Kinderland, mohou si zkušení lyžaři mohou užívat severního svahu s lanovkou a 6sedačkovou gondolovou lanovkou, kterými vyjedou až těsně pod vrchol Velkého Javoru.   Odtud vedou různé náročné sjezdy zpět do údolí.

Nejznámější sjezdovka je trasa světového poháru „černá jako noc“, kterou již vyzkoušeli mnozí velikáni lyžařského sportu.

Měkoučký maskot na Velkém Javoru – u malých hostů velice oblíbený medvídek ArBär – pojmenoval také dětský svět s mnohými dobrodružstvími u Thurnhofu. Tady nachází velký i malý dorost optimální předpoklady pro první obloučky ve sněhu. Přitom je bezpečnost obzvlášť důležitá! Ploché svahy snižují každé riziko úrazu a díky otevřenému terénu mají své malé lyžaře vždy v dohledu.

Kromě toho je v oblasti Javoru celkem 14 lyžařských a snowboardových škol s profesionálně školeným personálem.

Na Velkém Javoru můžete sportovat také bez svého vlastního vybavení. Dvě moderně vybavené půjčovny přímo u údolní stanice Vám nabízejí perfektní vybavení a prvotřídní servis od zkušeného personálu. Takže jednoduše „Rent a Ski“ nebo „Rent a Board“, a pak už nestojí Vašemu požitku z lyžování na Velkém Javoru nic víc v cestě.

Ale i pro nelyžaře nabízí Velký Javor grandiózní alternativy. Okružní putování kolem vrcholu stejně jako dvě sáňkařské dráhy nabízejí zimní radovánky pro mladé i staré.

Mezi sjezdy na svazích Velkého Javoru zvou horské chaty s nádhernými prosluněnými terasami k odpočinku a posezení u bavorských pochoutek.

Další informace

Fürstl. Hohenzollernsche ARBER-BERGBAHN e.K.
Talstation Arber1
94252 Bayerisch Eisenstein
Telefon: +49 9925 94140
E-mail: arber@hohenzollern.com
Domovská stránka: http://www.arber.de


image.enlarge
© Fürstl. Hohenzollernsche ARBER-BERGBAHN e.K.