Vyhlídková plošina AlpspiX a cesta na vrchol s mnohými zážitky

Od července 2010 si díky akčnímu parka Garmisch-Classic s vyhlídkovou plošinou AlpspiX a cestě na vrchol můžete odnést zcela neobvyklé zážitky z horské oblasti.

Kolem 50 metrů nad horskou stanicí lanovky Alpspitzbahn vyčnívají celkem 24 metrů dlouhá ocelová ramena vyhlídkové plošiny AlpspiX 13 metrů k nebi. Hladina adrenalinu začne stoupat již na samotných 3 metry širokých lávkách obou vyhlídkových plošin –  podlaha je z mřížového roštu, aby mohl v zimě propadávat sníh. Na konci této konstrukce dojdou návštěvníci ke skleněné stěně, kde se jim otevře senzační pohled na blízké skalnaté stěny, horské panorama beroucí dech a do téměř 1000 metrové hlubiny.

Přes 700 metrů dlouhý, i pro kočárky vhodný okruh této Cesty na vrchol s mnohými zážitky umožní návštěvníkům každého věku zažít v přírodě neobvyklé, zajímavé vrcholné momenty. Podél cesty se mohou zájemci informovat na devíti místech a interaktivních stanicích o místní flóře, fauně a geologii.

Tyto obě bezplatné zajímavosti si mohou užít jednoduše, pohodlně a bezpečně také rodiny s dětmi, senioři a návštěvníci s pohybovými problémy.

Technické údaje AlpspiX:

  • Hmotnost: 30 tun na lávku
  • Délka: 24 metrů
  • Šířka: 3 metry
  • Vyčnívání: 13 metrů
  • Maximální výška nad hlubinou: cca 1000 metrů
  • Nosnost: Nosnost plošiny je dimenzována tak, že obě lávky plošiny mohou být kompletně naplněny návštěvníky.

Další informace o Zugspitze a všech dráhách a lanovkách společnosti Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG najdete na www.zugspitze.de.

Další informace

Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG
Olympiastraße 27
82467 Garmisch-Partenkirchen
Domovská stránka: http://zugspitze.de


AlpspiX viewing platform Garmisch Zugspitze image.enlarge
AlpspiX viewing platform Garmisch Zugspitze © Zugspitzbahn Bergbahn AG