Světoznámá kultura hostinců

V době od května do října je v Bavorsku doba zahradních pivnic. Ve stínu starých kaštanů se setkávají staří i mladí, domácí i hosté, aby si užívali u chlazeného piva a s dobrou svačinou - obloženými chleby, které si dokonce mohou přinést s sebou.

Světoznámá kultura hostinců
Vznik zahradních pivnic v Mnichově a jeho okolí má již svou historii. Vznikly v době, kdy bylo vaření piva z důvodů velkého nebezpečí vzniku požáru v létě zakázáno. Aby mohly pivovary uchovat pivo v chladnu, zakládaly speciální pivní sklepy, které se nacházely pod stromy poskytujícími stín a pod silnou vrstvou štěrku. A právě tam se také pivo přímo čepovalo kolemjdoucím na procházce nebo na výletě.

Tradičně se i dnes sedí u dřevěných stolů a na velmi idylických místech ve městě, například na vysokém břehu řeky Isar nebo v Anglické zahradě. Jedinečný je i zvyk, že si můžete přinést svůj vlastní obložený chléb. Ale samozřejmě v zahradních pivnicích nabízejí také chutné obložené chleby i teplé pokrmy, jako například „Hendl“ (grilované kuře) nebo „Steckerlfisch“ (ryba grilovaná na špízu). V žádném případě však nesmíte vynechat obří preclíky a neodolatelnou sýrovou pomazánku „Obazda“.

TOP zahradní pivnice v Bavorsku:

Čínská věž - Mnichov

TOP zahradní pivnice v Mnichov »

Zahradní pivnice „Königlicher Hirschgarten”, Čínská věž, Pivnice „Hofbräukeller” na náměstí „Wiener Platz”, Augustiner Keller, Paulaner v Nockherbergu, Menterschwaige, ...

Bamberg Pivnice: Spezialkeller

Franky - země piva »

To, co se na jihu označuje jako zahradní pivnice, nazývají na severu pivní sklep. Zde se ovšem nesedí „ve“ sklepě, ale „na sklepě“. Staré sklepy ve skalách mají ideální podmínky pro skladování piva a jsou položené většinou v idylické krajině.

Bavorské zahradní pivnice

Bavorské zahradní pivnice »

Pivní zahrádky a vinné sklípky v Bavorsku – Tajné tipy a Top10 . Navštívit bavorské pivní zahrádky je během jejich sezóny v Bavorsku naprosto nezbytné. Zde pár návrhů a tipů.


zahradní pivnice v Chiemsee image.enlarge
zahradní pivnice v Chiemsee © Tourismusverband Chiemgau e.V.