Židovské centrum v Mnichově a synagoga Ohel Jakob

Židovské centrum v Mnichově seznamuje se židovským náboženstvím, životem, kulturou a tradicemi.

Židovské centrum Izraelské náboženské komunity v Mnichově a Horním Bavorsku zahrnuje hlavní synagogu a obecní dům (centrum komunity). Je to místo setkání a výměny zkušeností stejně jako oblíbené místo kulturních pořadů dosahujících od prezentace knih a panelových diskuzí až po koncerty.

Díky téměř 600 místům k sezení tvoří mnichovská hlavní synagoga Ohel Jakob srdce místní ortodoxní židovské komunity, která čítá kolem 9 500 členů. "Vzpomínková chodba" spojující synagogu s centrem komunity připomíná 4 587 židovských občanů Mnichova zavražděných nacisty.

Nejvýraznější částí Židovského centra je synagoga s východním portálem. Budova, která je umístěna mimo jiné budovy na náměstí, byla vybudována ve tvaru kostky z oceli a skla umístěné na mohutném kamenném podkladu. Podle vzoru Šalamounova chrámu poskytuje tato spodní část ochranu pro modlitebnu. Skleněná konstrukce ze skla o několika vrstvách, pokrytá bronzovou sítí symbolizující stany používané Izraelity v pustině. To je uvedeno ve čtvrté knize Starého zákona "Jak skvělé jsou tvé stany, Jákobe!", citát vyrytý ve zlatě u vchodu do synagogy.

Prohlídky s průvodcem se konají od neděle do čtvrtka, je nutné předběžné přihlášení. Klikněte sem pro další informace o prohlídkách s průvodcem (pouze v němčině).

Další informace

Israelitische Kultusgemeinde für München und Oberbayern
St.-Jakobs-Platz 18
80331 München
Telefon: +49 (0)89 20 24 00-100
Telefax: +49 (0)89 20 24 00-170
E-mail: info@ikg-m.de
Domovská stránka: http://www.ikg-m.de


Židovské centrum v Mnichově a synagoga Ohel Jakob image.enlarge
Židovské centrum v Mnichově a synagoga Ohel Jakob © München Tourismus/ S.Mueller